חברותא סדנאות איכות בהתאמה אישית
שלח/י
054-2090977 info@hevroota.co.il

סדנאות לחברות וארגונים

חברותא סדנאת איכות בהתאמה אישית
סדנה למנהלים

חברותא מוציאה אתכם משגרת היום יום במשרד. מחליפים את המזגנים, באוויר הפתוח, עוזבים את מסך המחשב ליום אחד ומחליפים אותו בהמולת העיר או בשקט של חוף הים. חברותא סדנאות פ.ד בע"מ מציעה לכם להוציא את העובדים משגרת היום ולנצל את ההזדמנות לעבודה מסוג אחר…

ימי הגיבוש לעובדים מכילים, בין היתר, פעילויות ODT outdoor training המשלבות בתוכן הן תכנים מקצועיים והן תכנים מהנים אשר יקדמו את צוות העובדים במישור הבין אישי. בנוסף, הקניית כלים חברתיים לעובדי החברה חשובה כמו הכשרתם המקצועית, החל מעבודה קבוצתית, פיתוח מיומנויות חשיבה תוך גירוי לחשיבה "מחוץ לקופסא" וכמו כן, העלאת מוטיבציית העובדים.

סדנאות לצוותי מנהלים 

 • סדנת עמידה מול קהל
 • סדנת עניין של זמן
 • סדנת שיווק יצירתי
 • סדנת חשיבה יצירתית
 •  ODT סדנאות אתגר (outdoor training)
 • שחק אותה מנהיג
 • "לצאת מהלחץ"
 • סדנת אכפתיות

סדנאות גיבוש וחוויה לעובדים

 • סדנאות בישול וקרב טבחים – לקבוצות קטנות וגדולות
 • סדנאות אתגר ODT
 • סדנאות קצב ותנועה – מעגלי מתופפים, היפ הופ, ריקודי עם, ריקוד אירי…
 • סדנאות רגועות – שיאצו, יוגה, יוגה צחוק
 • "סטנדאפטרון"
 • סיור חברתי בעיר תל אביב
 • בניה בבוץ
 • ניווט ספורטיבי

שיקוף ועיבוד מונחה- התפקיד העיקרי של העיבוד הקבוצתי וההנחיה, הוא לתווך בין החוויה וההתנסות בשטח לבין הלמידה. אופי המשימות מאפשר הגעה לתוצאה ברורה ואמתית של ההתנסות, המופיעה כמדד של הצלחה או כישלון.  בעזרת השיקוף והעיבוד המונחה מצליחים המשתתפים לעקוב ולהגדיר בצורה ממוקדת את הגורמים המקדמים או המעכבים, בתהליך ביצוע המשימה.  מידיות התוצאה, העיבוד והמשוב יוצרים תהליך אפקטיבי של למידה, הפנמה ויישום.

חברותא מציעה סדנאות מותאמות לצוותים במקום העבודה:

• סדנאות מנהיגות ועבודת צוות

• סדנאות מגבשות לחיזוק התא הקבוצתי

• סדנאות משחררות להפוגה

מגוון הסדנאות והכלים רחב מאוד אך ניתן להתאים את הפעילות לפי צרכי הלקוח.

מתחם חוף

מתחם פעילות ייחודי בחוף הים

שינוי סביבת העבודה- ההתמודדות האישית והקבוצתית עם סביבת עבודה חדשה מכשירה את הקרקע לשינוי תפיסתי ומאפשרת חשיבה מחודשת על הנחות יסוד, מצמצמת חסמים, מטשטשת היררכיות, מחלישה הגנות, שוברת מחיצות ומעודדת יצירת קשרים חדשים.

בתנאים הללו נוצרת הזדמנות לדינאמיקה קבוצתית איכותית ונקייה מעכבות.

בנוסף, משמשות חוויות ההצלחה בשטח כמנוף משמעותי לתהליכי שינוי.

השטח והטבע נתפסים כסביבה חדשה ולא מוכרת הדורשת כושר הסתגלות ויצר הישרדות מפותח. התמודדות בהצלחה עם התנאים הללו מגבירה את האמונה בהיתכנות לשינוי וביכולת להכילו. שינויים אינם נתפסים כאיום אלא כהזדמנות לצמיחה.

פעילות החוף תתקיים בשעות הבוקר או לקראת השקיעה במתחם מושקע על חוף הים. במהלך הפעילות יעברו המשתתפים סדנאות ODT שונות ובהמשך ניתן לשלב ארוחה כסדנא בעזרת שפים מקצועיים או כארוחה מפנקת על ידי צוות השפים של חברותא.

• פעילות לשעות הבוקר:

המשתתפים יעברו בתחנות אתגר ODT אשר ידרשו מהם להפגין מנהיגות, שיתוף פעולה וחשיבה "מחוץ לקופסא". חלק מהתחנות אף יהיו במים ולכולן יהיה קשר למקום ולחוף.

בהמשך יגיעו המשתתפים למתחם מוצל אשר בו יעברו מגוון של סדנאות חווייתיות כגון שיאצו, תופים, קפוארה, תיאטרון ועוד.

• פעילות לזמן שקיעה:

פעילות מגבשת, מרגיעה וחווייתית במתחם חוף מוצל שבו עוברים המשתתפים בין סדנאות שונות בסבבים בני 60 דקות. בהמשך ניתן לשלב ארוחה כסדנא או כארוחה מוכנה מעשה ידי השפים ולקינוח שירה בציבור על החוף באווירת המקום.

יום בעיר

יוצאים למסע מאתגר ומגבש בין תחנות הפזורות ברחבי העיר

מסגרת עבודה קבוצתית- התנסויות במסגרת קבוצה מאפשרות לחבריה להבין טוב יותר את עולמם הפנימי והחיצוני, באמצעות בחינה מתמשכת של עצמם, אל מול ההקשר החברתי.  בהיבט האישי-  מאפשרת המסגרת הקבוצתית, למידה מעמיתים, תמיכה רגשית ופיסית, קבלת משוב מידי מחבריה ותחושת שייכות והזדהות עם ערכיה ומשימותיה. בהיבט הקבוצתי- מתקיים תהליך של גיבוש הקבוצה, חיזוק הזהות הקבוצתית והכרה בחולשותיה וכוחותיה.

הפעילות הינה ייחודית לעיר תל אביב. במהלך היום יעברו המשתתפים בין תחנות הפזורות ברחבי העיר, יסיימו בדיון מסכם (יש אפשרות להעברת הרצאת מומחה) ובארוחה טעימה. התחנות יעסקו בפיתוח הצוות, עבודה על דינאמיקה קבוצתית והעלאת המוטיבציה.

מהלך הפעילות: את הפעילות יעברו העובדים בקבוצות של עד 15 משתתפים. כל אחד מהעובדים מקבל חולצה (שתודפס מראש) עם לוגו החברה ומיניבוס עם מדריך של חברותא שילווה אותם לאורך כל היום. ערכת הפעילות מכילה בין היתר מפה של העיר, כתב למשימה הבאה וציוד עזר לביצועה. מהלך היום יתנהל כך שכל קבוצה תקבל משימה, על מנת לקבל את הפתק למיקום המשימה הבאה עליה לבצע את אותה המשימה בשלמות.

***במהלך היום יסתובב צלם בין הקבוצות ויצלם סרט קצרצר על היום שעברו.

בסיום הפעילות יסכמו את היום שעברו ביחד עם המדריך ואף ניתנת האפשרות לשלב הרצאה מתאימה בתחום.

מגוון הפעילויות, מועברות על ידי צוות מדריכים מקצועיים (כל אחד בתחומו). הרעיון, הוא לנצל את יום הגיבוש ולהכניס ערך מוסף על ההווי החברתי. מפעילות שלכאורה נראית הפגתית וחווייתית נטו, אנו יכולים להוציא הרבה מעבר, כדוגמת סדנת שיאצו, קפוארה, תיפוף, קרב טבחים ואפילו סדנת שירה בציבור היכולה להכיל תכנים ערכיים.

יום  בטבע

חברותא מוציאה אתכם מהמשרד אל חיק הטבע. יום הפעילות יעבור בשמורת טבע ויעסוק בסביבה ויציאה מהעיר. כל היום יעבור במסגרת סדנאות ODT חווייתיות אשר יעבדו, בין היתר, על עבודת צוות ודינאמיקה קבוצתית תוך התחברות למרחב הסובב אותנו.

מסגרת הפעילות של יום בטבע כוללת מעבר בין תחנות הפזורות ברחבי שמורת הטבע בליווי מדריך צמוד מטעם חברותא. כל סדנא מועברת ע"י איש מקצוע, בעל ניסיון רב בתחום הנחיית קבוצות.

לסיום, יעברו המשתתפים סדנת "קרב טבחים" בטבע. הסדנא מאפשרת לבחון את היכולות של הקבוצה לעמוד בזמנים, לשתף פעולה ולהפגין יצירתיות. בעזרת שפים מקצועיים יבשלו המשתתפים ארוחה מלאה על טאבונים שהוכנו בשלבים המוקדמים יותר של היום וכמובן שבסוף גם ייהנו ממנה…

 ** במקום סדנת "קרב טבחים" ניתן לקיים סדנאות בישול מתוק/שוקולד/מרקים/פסטות/פיצות או לתאם קייטרינג

התאמה לאופי הקבוצה ומטרותיה- סדנת ODT אפקטיבית מכוונת מטרה וברורה למנחים וללומדים. מיפוי הצרכים והגדרת מטרות הסדנא  מתבצעים על ידי אנשי מקצוע בשלב טרום הסדנא, באמצעות מפגש, תצפית או סדרת מפגשים בסביבת העבודה של הצוות.

אופי האתגרים נגזר ממשימות הצוות בשגרה ובהתאם למיומנויות אותן מבקש הצוות לפתח על מנת לשדרג את ביצועיו. אלמנטים כוותק הקבוצה, רמת מיומנותה, בגרותה, ויכולתה הפיסית והמנטאלית ישפיעו על מורכבות המשימות. בהתאמה ייקבעו רמות הסיכון, אי הוודאות, ורמת האתגר הפיסי והמנטאלי.

למידה דרך חוויה והתנסות- מחקרים מלמדים כי הדרך היעילה ביותר לרכישת כלים, כרוכה בהתמודדות עם בעיות המאפשרות תרגול ומציאת פתרון, בסביבה ובתנאים הקרובים למציאות. סדנת ה-ODT מביאה את המשתתפים לרמות ריגוש וחוויה גבוהות, ויוצרת קרקע פורייה ללמידה. המעורבות הרגשית והחווייתית מגבירה את פוטנציאל תהליך הלמידה, מפחיתה התנגדויות שונות ומאפשרת הפנמה ויישום של תוצרי הסדנא.