חברותא סדנאות איכות בהתאמה אישית
שלח/י
054-2090977 info@hevroota.co.il

סדנאות שירה

סדנאות איכות בהתאמה אישית
סדנאות שירה

סדנת "הקול מתחבר" – (לקבוצה מצומצמת) לכל אחד מאתנו יש קול בעל גוון ייחודי ואיכות שנשמעת רק ממנו. היכולת להתחבר לכלי זה מאפשרת לנו שיפור ביכולת ההבעה, בהקשבה לעולמנו הפנימי, וביצירת תקשורת עם הסביבה. סדנא חד פעמית או תהליכית בה נתנסה בטכניקות ייחודיות של שחרור הגוף הפיזי, הנשימה, והמחשבה הביקורתית ונלמד על הפקה קולית, אלתור, יצירתיות והרפיה באמצעות מוזיקה ושירה.

בסדנאות השירה, המבוססות על כלי ייחודי אשר הפך לאחרונה לפופולארי מאוד בקרב בני הנוער, המשתתפים מוזמנים לחוויה מחברת ומעצימה. לאורך הסדנא, דרך כלים שונים כגון קצב, מנגינה, קול ומשמעות השירים, נעסוק בקושי שבהתמודדות עם מבוכות ופחדים והצמיחה ממנו, בביטוי אישי, בביטחון ובקשיים שבדרך למישוש עצמי. בפעילות נבחן את החיבור החזק שבין הקול והשירה המשותפת לחיבור לגוף, למחשבה, לרגשות ולנשמה. נראה כיצד המוזיקה מסירה התנגדויות ונאפשר למשתתפים להתנסות בטכניקות שונות מעולם פיתוח הקול.

סדנת "שירה בחיבור" –  (לקהלים בסדרי גודל שונים – עד 250 משתתפים) מופע אינטראקטיבי בו הקהל יוצר ומשתתף, דרך שירים מוכרים, מנגינות, הפעלות מוזיקליות, ושיח מונחה, מתרחשת חוויה מרגשת ומהנה. המרחב המגדרי המשותף יוצר פתיחות ואינטימיות המאפשרות לנו לשוחח על נושאים של יחסים, דימוי עצמי, הגשמת רצונות, דימוי גוף ועוד דרך השירים, המוזיקה והשירה.

מתוך משוב שהועבר לאחר הסדנא ע"י מדריכת "בית חם":

ברצוני לציין לשבח את סדנת השירה ופיתוח הקול, ביום חמישי האחרון הגיעה אלינו מירב המקסימה וסחפה מיד את נערות הבית החם. תחושת הלכידות, החברות וההעצמה שחוו הנערות הייתה עצומה, ניכר היה כי הפעילות מדברת אליהן מאוד, השירים ששרו היו מלאי משמעות, דיברו באופן אישי לכל אחת מהנערות וכן פתחו דיון סביב העצמה נשית,כוח רצון והתמדה. יישר כוח על מפגש מדהים !  מעיין -בכר,עו"ס

לא נפסיק לשיר – (עד 300 משתתפים) שעשועון תחרותי סוחף של שירים ישראליים מכל הזמנים, המשלב חידונים כגון:  "מי מכיר את השיר?"  "ראש בראש", "ארץ ישראל שלי" חידון יוצרים ומלחינים ועוד…    לאחר שנבין שלנקודות אין משמעות מיוחדת נפצח בשירה בציבור בה כל אחד מאתנו ירגיש כזמר הבית. נסיים במסיבה עברית משגעת….  השעשועון התחרותי מועבר ע"י מנחה הומוריסטי המגיע מעולם התיאטרון, בעל ניסיון רב בהדרכת קבוצות. את השירה בציבור מנחה זמר בעל ניסיון רב בהנחיה וידע נרחב במוסיקה העברית מכל הזמנים.