חברותא סדנאות איכות בהתאמה אישית
שלח/י
054-2090977 info@hevroota.co.il

סדנאות תיאטרון

סדנאות איכות בהתאמה אישית
סדנאות תיאטרון

סדנאות התיאטרון הן פלטפורמה לקידום תהליכים בקבוצה. שימוש בכלי התיאטרון מגלם בתוכו התנסות במיומנויות תקשורת מרכזיות: היכולת לספר סיפור אישי, הקשבה, ניהול קונפליקטים והתנסות בעמדות תקשורת שונות ומתחלפות – מספר, שחקן, קהל. כלי זה אפקטיבי ומאפשר חוויה משמעותית למשתתף בסדנא.

חברותא מציעה מגוון של סדנאות תיאטרון כגון :

  • סדנת "מה המצב" המאפשרת לבחון התמודדויות שונות עם מצבים ולסקור דרכים שונות להתמודדות.
  • סדנת "עמידה מול קהל" המזמינה את המשתתפים להכיר דרכים שונות להתאמת אופן העברת המסרים לקהל דרך כלי התיאטרון.
  • סדנת  "בוא נדבר על זה" להורים וילדים המעלה את הסיטואציות מהיום יום לבמה ובכך מחזקת את ערוצי התקשורת.
  • סדנת "סטנדאפטרון" – 2 מדריכים מתחום הבימוי והתיאטרון מנחים את הערב.. דרך תחרויות של אימפרוביזציה ומשחקי תיאטרון יוצרים אווירה הומוריסטית, קלילה וחווייתית.

הפעילות מועברת לקבוצה של כ-50 בני נוער כאשר החלק הראשון מיועד לכלל המשתתפים והחלק השני מועבר בחלוקה לשתי קבוצות עם עבודת המדריך באופן פרטני יותר.

פסיכודרמה

הפסיכודרמה היא שיטת טיפול המציעה לפעול את התכנים, במקום רק לדבר עליהם, כפי שנהוג בפסיכותראפיה הקלאסית. המשתתפים בקבוצת פסיכודרמה משחזרים מצבים שונים מחייהם ומעלים חוויות ובכך עוברים תהליך של לימוד ושינוי. האפשרות לביים את הדרמה האישית, לצפות בה ולערוך בה שינויים הינה חוויה חזקה המעניקה תחושת שליטה. פסיכודרמה מעוררת חיות, יצירתיות וספונטאניות ההכרחיות לתפקוד במצבי חיים שונים, מחזקת ומחברת לכוחות פנימיים. חברותא מציעה מגוון של סדנאות פסיכודרמה כגון: * סדנת "חיים מחוץ למסגרת" המאפשרת לבצע ביקורת עצמית ולבחון את המקום שבו אני נמצא היום ואת השאיפות שלי להמשך. * סדנת "פרידה" המאפשרת לבחון את התהליך שעברו המשתתפים לאורך התקופה דרך  עצירה בנקודות זמן מהעבר מהווה ומהעתיד. באמצעות חילוף תפקידים עם דמויות מהמסגרת בה עבדנו (חניכים, תלמידים, אנשי צוות) ניתן לקבל לראות את התהליך באופן מרגש עמוק ומשמעותי יותר. ועוד…

סדנת תיאטרון בנושא חברות

סדנאות התיאטרון הן פלטפורמה לקידום תהליכים בקבוצה. שימוש בכלי התיאטרון מגלם בתוכו התנסות במיומנויות תקשורת מרכזיות: היכולת לספר סיפור אישי, הקשבה, ניהול קונפליקטים והתנסות בעמדות תקשורת שונות ומתחלפות – מספר, שחקן, קהל. כלי זה אפקטיבי ומאפשר חוויה משמעותית למשתתף בסדנא. בסדנא בנושא חברות נדון במושג החברות, דרך מתודות שונות מעולם התיאטרון נעלה שאלות כגון:  מהי חברות טובה בעיניי? מה חשוב לי בקשר חברות? מה אני מביא ומה אני מקבל מקשר? מה המקום שלי להשפיע על קשרים בהם אני נמצא ואיך נעשה זאת.

סדנת תיאטרון חוויתית למבוגרים- לערבי גיבוש

כלי התיאטרון מגלם בתוכו התנסות במיומנויות תקשורת שונות ומגוונות. נשתמש בסדנא זו בכלים חוויתייים מעולם הדרמה והתיאטרון כדי לגעת בעולמם הפנימי והיצירתי של המשתתפים בדרך מהנה, הומוריסטית ובמטרה ליצור פתיחות וגיבוש  קבוצתי.