חברותא סדנאות איכות בהתאמה אישית
שלח/י
054-2090977 info@hevroota.co.il

יזמות בחינוך (למבוגרים ובני נוער)

סדנה לבני נוער ולמבוגרים הפועלים בזירה החינוכית. הסדנה יכולה להתקיים כמפגש חד פעמי או כתהליך הבנוי מסדרת מפגשים וזאת בהתאם לצורכי הארגון. אנחנו בחברותא מאמינים בהענקת כלים מעשיים לשימוש בעשייה החינוכית. איך מפתחים "מוצר חינוכי", שינוי בגישה לפיתוח ולבניית יוזמה בזירה החינוכית באמצעות כלים מהעולם העסקי. סדנאות נוספות על הבנת הזירה בה איש החינוך או התלמיד פועלים – מי הם הלקוחות? היכן משתרעים גבולותיה של הזירה הרלוונטית ליוזמה או לפעולה החינוכית שאני נוקט? מה הם המשאבים העומדים לרשותי…

סדנה לשיווק יוזמות בזירה החינוכית (לאנשי חינוך ולקבוצות מנהיגות הנוער/ תנועות נוער)

סדנה ייחודית ומעשירה אשר מזמינה את המשתתפים להכיר עקרונות שונים מעולם השיווק והפרסום. סדנה המעניקה כלים כבסיס ליישום בתפקידים שלהם. נסקור שיטות פרסום חדשניות, נבחן את ההתאמה לקהל היעד והטכניקות השונות בהם משתמשות חברות שונות בזירה העסקית. נתמקד בעשייה היומיומית של המשתתפים בדגש על הפרויקטים הקרובים, נדון בקהלי היעד אליהם הם מכוונים, במסר שהם רוצים לשדר וכיצד ניתן להביא את הרעיונות לכדי ביצוע במשאבים העומדים לרשותם.

חשיבה יצירתי בחינוך

אנחנו חיים בעידן של "חדשנות או למות", התחרות אל מול הפיתויים המתחרים מחייבת ארגונים מודרניים לחשיבה אחרת בכל רמות הארגון ובפר במסגרות חינוך פורמלי וחינוך בלתי פורמלי. הפתרונות הישנים כבר לא מספיקים, לכן עלינו למצוא פתרונות חדשים לבעיות העומדות בפנינו במסגרת העשייה החינוכית. בסדנה חווייתית, ננסה להבין את התהליכים שמונעים מאתנו להגיע ל"תוצרים יצירתיים" (קיבעון מחשבתי), נאפיין סוגים של קיבעונות מחשבתיים תוך התנסות בבעיות שמובילות אליהם ובתוך כך נרכוש כלים להתמודדות עם אותם קיבעונות והשתחררות מן החסמים שאנחנו, החברה והנורמות הארגוניות מערימים עלינו.

סדנאות לפיתוח מנהיגות בזירה החינוכית

הסדנאות יועברו לצוותים וקבוצות של מנהלים בזירות החינוכיות השונות (פורמלי ובלתי פורמלי בהתאמה). קהלי היעד הפוטנציאליים – צוותי רכזי נוער ברשויות המקומיות, מנהלי יחידות נוער, צוותי ניהול בחינוך הפורמלי, מורים/ות חיילים וש"ש, תלמידי תיכון וחטיבות ביניים נושאי תפקידים מנהיגותיים, תנועות נוער.

*** יושם דגש על מציאת הקו הייחודי והמותאם לקהל המטרה ולמרחב בו הוא פועל.

מטרות כלליות :

 • גיבוש הזהות המקצועית כמנהיג חינוכי.
 • הקניית כלים לשיפור יכולות הניהול וההובלה בזירה החינוכית.
 • פיתוח יכולות לראיה מערכתית, ביקורתית חיובית של המערכת.

הסדנאות יתחלקו ל3 נושאים:

 1. ניהול ומנהיגות
 2. מיומנויות הדרכה
 3. גיבוש ובניית קבוצה

את הסדנאות יעבירו מנחים/ות בעלי תואר שני ומעלה או תואר ראשון עם וותק של לפחות 10 שנים (כנדרש על ידי משרד החינוך ותכניות המניעה של המשרד לביטחון פנים)

משך הסדנאות 90 דק' רצופות – יועברו בתוך חללי למידה, לקבוצות עד 30 משתתפים

 • פתרון קונפליקטים – הבנת תהליך היווצרות הקונפליקט וכיצד להתאים את הפתרון היעיל ביותר, הקונפליקט כמנוף לצמיחה . סדנה משלימה ל"מתמודדים עם מצבים בהדרכה ובניהול"
 • סדנת ניהול זמן – המשתתפים בסדנה יתנסו ביישום השיטות על מנת לייצר תחושת מסוגלות והתנסות "דרך הידיים" ולא רק משמיעה של התיאוריות השונות. הרעיון הוא לייצר מצב, בו המשתתף יכול לבחור דרך אחת מבין מגוון דרכים לניהול הזמן ולא להתקבע על שיטה אחת, הרי לא כל שיטה מתאימה לכל אדם ולכל בעל תפקיד באשר הוא.
 • ניהול צוות – ניהול ישיבות צוות, ניהול פרויקטים.
 • חשיבה יצירתית בחינוך – חדשנות, השתחררות מקיבעונות מחשבתיים, נורמות בארגון…
 • בניית תכניות עבודה שנתיות – מחזון להגשמה – מטרות, יעדים, מדדי הצלחה. "המוצר החינוכי"
 • הכרת הקהילה בה אני פועל – גבולות הזירה, קהלי מטרה, מאפיינים, משאבים שעומדים לרשותי.
 • סדנה למתן כלים להגברת מעורבות חברתית בקרב בני הנוער, צוותים חינוכיים וקבוצות מנהיגות.
 • שיווק בזירה החינוכית החדשה – כלים לקידום יוזמות של המנהל בתוך הארגון ומחוץ לו–הצבת מטרות ויעדים אישיים הנגזרים מאלו של ארגון.
 • קידום יוזמות חינוכיות במרחב הבית ספרי ובקהילה.

מנהיגות חינוכית מעצבת ומעוררת השראה – המנהיג האותנטי