חברותא סדנאות איכות בהתאמה אישית
שלח/י
054-2090977 info@hevroota.co.il

חייו של המורה / מדריך הנוער

סדנאות איכות בהתאמה אישית
חייו של המורה / מדריך הנוער
כלל הסדנאות המוצעות להלן, מתאימות כפעילות העשרה לצוותי מורים, רכזים ומדריכים נוער. חברותא סדנאות פ.ד בע"מ מציעה לקיים רצף מפגשים, היכול להוות קרש מקפצה לתהליך השנתי של צוותי המורים בבתי הספר ולהוביל תהליך של חשיבה משותפת על חזון הצוות, מעלה את הנושאים מחיי היום יום של המורים מול התלמידים ומקנה כלים להתמודדות.

בין היתר, חברותא מציעה  קורס העשרה/הכשרה למחנכים ומנהלים בחינוך הבלתי פורמלי : קורס להקניית כלים להבנה והכרת דפוסים של חינוך לקבוצות מגוונות באוכלוסייה תוך התאמה של מתודות שונות למאפיינים הייחודיים של כל קבוצה ופרט. המשתתפים יירכשו ידע ומיומנויות ניהול, מנהיגות והדרכה בזירה החינוכית הבלתי פורמלית.

סדנת "חייו של המורה" בסדנת תיאטרון אשר תפתח את התהליך, נעלה סיטואציות מהיום יום בבית הספר. דרך מתודות שונות נעלה לבמה את התחומים השונים המעסיקים את המורים מול התלמידים ונבחן את המקום שבו הם נמצאים כיום לעומת השאיפות להמשך.

סדנת "הכול יחסים" בסדנא נבחן מרכיבים והיבטים במערכות היחסים השונות בחיינו, ביחד, נסקור את הקשרים השונים מול בני המשפחה, בני הזוג , חברים ועמיתים. במטרה לאפיין את ההבדלים בין הקשרים ולבחון את היחסים בין הילד למורה, נתבונן על עולמו של הילד והמערכות השונות בו הוא נמצא ונאפיין את הקשר שנשאף לייצר איתו וכיצד.

סדנת "דור המסכים" בסדנא ייחודית, נסקור את השפעת ההיחשפות הממושכת של בני הנוער למסכים. לאורך הסדנא, דרך מתודות חווייתיות, נבחן את ההבדלים במרכבים השונים המאפיינים את התקשרות הבינאישית לבין מרכיבי התקשורת מול המסך .ביחד נראה כיצד העובדה שבני הנוער מבלים חלקים נכבדים מחייהם מול המסכים  השונים מביאה לאובדן יכולות תקשורתיות ונדון בהשלכות הנושא על הקשר בין המורים לתלמידים בפרט ומקומו של בית הספר בחיי הילדים בכלל.

סדנאות בנושא מניעת השימוש באלכוהול- תהליך משולב של תלמידים ומורים:

סדנת "חיות" לבני הנוער – סדנא חווייתית, המציבה רף מודעות חדש לנושא האלכוהול ומספקת כלים חברתיים אותנטיים להתמודדות. במהלך הסדנא המשתתפים מציגים סיטואציות שונות מחיי היום יום, מעלים חוויות ועוברים תהליך אשר מוביל לתובנות אישיות. הסדנא ורסטילית ושמה במרכז נושאים על-פי הפסיפס האנושי שבקבוצה, לרבות לחץ חברתי, אחריות וחברות.

סדנת "דרך העיניים שלהם" – במטרה לגבש שפה משותפת עם בני הנוער ,עוברים המורים סדנא דומה לסדנת "חיות" שעברו ילדיהם. במהלך הסדנא יתנסו המשתתפים בהתמודדות עם מגוון סיטואציות מחיי היום יום שלהם כהורים ומחנכים. במסגרת הפעילות, יוצגו בפני המשתתפים תגובות של בני הנוער כשעברו את התהליך המקביל בסדנת "חיות".

סדנת "גיל ההתבגרות"  – בסדנא, אשר תועבר ע"י מנחת מתבגרים ממכון אדלר, נסקור את מאפייני הגיל של התלמידים. לאורך הסדנא נבחן את המרכיבים השונים ונביא דוגמאות מחיי היום יום בבית הספר.

סדנת פסיכודרמה  – במטרה לבצע סגירה של התהליך, אשר תמקד את המשתתפים במטרות האישיות של כל אחד מהם ובמטרות של כלל הקבוצה להמשך הדרך, נקיים סדנא המבוססת על פסיכודרמה, שיטת טיפול  המציעה לפעול את התכנים, במקום רק לדבר עליהם, כפי שנהוג בפסיכותראפיה הקלאסית. האפשרות לביים את התחושות האישית, לצפות בהן ולערוך בהן שינויים הינה חוויה חזקה המעניקה תחושת שליטה תסגור את המסע המשותף ותקדם את היציאה לדרך לעשייה משותפת של צוות בית הספר.