חברותא סדנאות איכות בהתאמה אישית
שלח/י
054-2090977 info@hevroota.co.il

תכנית מנהיגות ירוקה

סדנאות איכות בהתאמה אישית
תכנית מנהיגות ירוקה

תהליך המורכב מסדרת מפגשים בנושא מנהיגות ירוקה – פסולת היא חלק מהטבע, בה יש מחזוריות של פירוק וצמיחה מחודשת של חומרים. כל בעלי החיים (גם האדם) מייצרים זבל באופן טבעי (צואה), כך גם הצמחים שהעלים שלהם והפירות נופלים לקרקע והופכים לדשן שמזין את הקרקע ויוצר חיים חדשים. בעידן שלנו, מאז החלה המהפכה התעשייתית, האדם הפר את האיזון והמחזוריות בטבע כשהחל לייצר חומרים שאינם מתכלים באופן טבעי (ניילון, קלקר, אלקטרוניקה) וכמויות הזבל שהוא מייצר פוגעות במערכות האקולוגיות ומציפות את כדור הארץ. התהליך מעלה את המודעות הפעילה אצל כל משתתף כלפי היחס שלו לסביבתו ולצריכתו ודן בנושאים חשובים של "אכפתיות", הזדהות ומעורבות. מטרת הסדנא הינה להכיר ולקרב את הנוער לפסולת ולא להירתע ממנה. להכיר בה כחלק טבעי מחיינו אך גם בבעיות שהיא מייצרת ולהציע אפשרויות שונות לפתרון. אנו יוצאים מתוך נקודת הנחה כי יש לבנות אצל המשתתפים את הרצון להיות מעורבים, להשפיע ולתת מעצמם למען הקהילה. זאת על מנת שהעשייה תהיה בלב שלם ולא מתוך הרגשה של חובה כפויה. על מנת להגיע לתוצאה המבוקשת, אנו נקיים תהליך ביחד עם הקבוצה, במהלכו תבנה העשייה ההתנדבותית.

  • שלב ראשון – נעבור ביחד עם הקבוצה תהליך של רגש. המשתתף יבין מה קורה סביבו ומדוע ואיפה הוא יכול לתרום.
  • שלב שני – נדמיין ביחד עם הקבוצה כיצד אנו יכולים להשפיע. מה הם הכלים העומדים לרשות הקבוצה ומה הרצון של הקבוצה.
  • שלב שלישי – נעשה עם הקבוצה מפעל התנדבותי. העשייה תבוא לידי ביטוי בפעילות משותפת של הקבוצות והמדריכים, במרחב הפעילות הרלוונטי.

סדנאות חד פעמיות בנושאי אקולגיה, סביבה וקיימות:

סדנת אני בקהילה – מהי "קהילה" בשבילי? -בסדנה נברר את מושג הקהילה עבור המשתתפים. נבררמי אנחנו, מה קורה סביבנו, מה משפיע עלי ועל מה או מי אני משפיע? . נגדיר ביחד עם החניכים מהי "קהילה" ומהי ה"קהילה" הרלוונטית עבורם. לאחר שהחניכים ידעו למקם את עצמם במרחב הסובב אותם ובמעגלים החברתיים השונים, הם ידעו למה, כמה וכיצד הם יכולים לתרום ולהשפיע.

סדנת קיימות וסביבה – " אני ותרבות הצריכה", הסדנה מעלה את המודעות הפעילה אצל כל משתתף כלפי היחס שלו לסביבתו ולהרגלי הצריכה שלו ודנה בנושאים חשובים של איכפתיות, הזדהות חברתית וקהילתית ומעורבות אקטיבית. מטרת הסדנה הינה להכיר ולקרב את הנוער לבעיית הפסולת והדרכים הרבות לפתרונה, תוך הבנה כי יש להכיר בה כחלק טבעי ובלתי נפרד מחיינו.

סדנת בנייה בבוץ – חברותא מזמינה אתכם להשתתף בחוויה אקולוגית ולימודית חד פעמית שלא תשכחו .בסדנאות יתנסו המשתתפים בבנייה ירוקה דרך משימות מאתגרות אשר ידרשו מהם להפגין שיתוף פעולה ויחשפו אותן לעקרונות האקולוגים. לאורך הפעילות, ניצור לבני בוץ, ונכיר את הרעיון הסביבתי הטמון בסוג בנייה זה. לאחר שנכין את הטיט נצא לבנייה משותפת. על הבוץ : לבני הבוץ אשר נכין בסדנא מורכבות מחול ים, חול מחצבה וחרסית. לאורך הסדנא, יתנסו המשתתפים בהכנה של לבנים ולאחר מכן יכינו טיט אשר ישמש אותם לבנייה. בשלב השני יקבלו המשתתפים לבני אדמה מוכנות ויבנו אלמנט מורכב.

פיסול סביבתי (כפרויקט או כסדנה חד פעמית) – הסדנאות כוללות התנסות בבנייה, שתילת צמחים, צביעה אמנותית ופיסול סביבתי מחומרים טבעיים וממוחזרים. משלבות תכנים חשובים ורלוונטיים של מחזור, שימוש חוזר, יצירתיות וחיבור לטבע על ידי התנסות ישירה בחומרים טבעיים.