חברותא סדנאות איכות בהתאמה אישית
שלח/י
054-2090977 info@hevroota.co.il

סדנאות אתגר לקבוצות  ODT Outdoor Training מה זה?

המתודה מבוססת על מפגש של חברי הצוות עם סדרת משימות מאתגרות במובנים הפיזיים והמנטליים, בסביבת עבודה חדשה ושונה משגרת יומם.

במהלך הסדנה של חברותא באים לידי ביטוי יכולות ומיומנויות אישיות וקבוצתיות כאחד. בהיבט האישי מפגישה הסדנא את המשתתפים עם יכולות כגון: כושר מנהיגות, יכולת ביטוי ודרכי תקשורת בינאישית. התמודדות עם מצבי עמימות וחוסר ודאות, יכולת עבודה בצוות, התמודדות עם קבלת סמכות ולקיחת אחריות.

בהיבט הקבוצתי באים לידי ביטוי יכולות כגון: קבלת החלטות בצוות, ניהול משימות וסיכונים, יכולות תקשורת ושתוף מידע, יכולות הנעת תהליך והתמודדות עם מצבי קצה של תלות הדדית.

מטרות הסדנה ODT Outdoor Training מושגות באמצעות תהליכי עיבוד והנחייה קבוצתית. בסיום כל משימה מתקיים ניתוח הביצועים וההתנהגויות, בהיבטים האישיים והקבוצתיים, תוך מתן דגש להתרחשויות בשטח והרחבתן למשימות הקבוצה בשגרת העבודה. תהליך ההתנסות ועיבודו, מאפשרים למידה מחולשות והפנמה ויישום של חוזקות, תוך רכישת כלים ומיומנויות חדשות.

בטווח הקצר מיושמים תוצרי הלמידה כבר בהמשך המשימות בסדנא. בטווח הארוך, משמשים התוצרים ככלים אפקטיביים להמשך עבודת הצוות בשגרה.

מנחי קבוצות המתמחים בהעברת פעילות מסוג זה, ילוו את הפעילות לכל אורך הדרך. הרעיון, הוא לנצל את יום הגיבוש ולהכניס ערך מוסף על ההווי החברתי. מפעילות שלכאורה נראית לנו הפגתית וחווייתית נטו, אנו יכולים להוציא הרבה מעבר.

מהם עקרונות ה-ODT של חברותא ?

למידה דרך חוויה והתנסות- מחקרים מלמדים כי הדרך היעילה ביותר לרכישת כלים, כרוכה בהתמודדות עם בעיות המאפשרות תרגול ומציאת פתרון, בסביבה ובתנאים הקרובים למציאות. סדנת ה-ODT מביאה את המשתתפים לרמות ריגוש וחוויה גבוהות, ויוצרת קרקע פורייה ללמידה. המעורבות הרגשית והחווייתית מגבירה את פוטנציאל תהליך הלמידה, מפחיתה התנגדויות שונות ומאפשרת הפנמה ויישום של תוצרי הסדנה.

מסגרת עבודה קבוצתית- התנסויות במסגרת קבוצה מאפשרות לחבריה להבין טוב יותר את עולמם הפנימי והחיצוני, באמצעות בחינה מתמשכת של עצמם, אל מול ההקשר החברתי. בהיבט האישי מאפשרת המסגרת הקבוצתית, למידה מעמיתים, תמיכה רגשית ופיזית, קבלת משוב מידי מחבריה, תחושת שייכות והזדהות עם ערכיה ומשימותיה. בהיבט הקבוצתי מתקיים תהליך של גיבוש הקבוצה, חיזוק הזהות הקבוצתית והכרה בחולשותיה וכוחותיה.

שינוי סביבת העבודה- ההתמודדות האישית והקבוצתית עם סביבת עבודה חדשה מכשירה את הקרקע לשינוי תפיסתי ומאפשרת חשיבה מחודשת על הנחות יסוד, מצמצמת חסמים, מטשטשת היררכיות, מחלישה הגנות, שוברת מחיצות ומעודדת יצירת קשרים חדשים. בתנאים הללו נוצרת הזדמנות לדינמיקה קבוצתית איכותית ונקייה מעכבות. בנוסף, משמשת חוויות ההצלחה בשטח כמנוף משמעותי לתהליכי שינוי. השטח והטבע נתפסים כסביבה חדשה ולא מוכרת הדורשת כושר הסתגלות ויצר הישרדות מפותח. התמודדות בהצלחה עם התנאים הללו מגבירה את האמונה בהיתכנות לשינוי, וביכולת להכילו. שינויים אינם נתפסים כאיום אלא כהזדמנות לצמיחה.

התאמה לאופי הקבוצה ומטרותיה- סדנת ODT אפקטיבית מכוונת מטרה וברורה למנחים וללומדים. מיפוי הצרכים והגדרת מטרות הסדנה מתבצעים על ידי אנשי מקצוע בשלב טרום הסדנה, באמצעות מפגש, תצפית או סדרת מפגשים בסביבת העבודה של הצוות.
אופי האתגרים נגזר ממשימות הצוות בשגרה ובהתאם למיומנויות אותן מבקש הצוות לפתח על מנת לשדרג את ביצועיו. אלמנטים כוותק הקבוצה, רמת מיומנותה, בגרותה, ויכולתה הפיזית והמנטלית ישפיעו על מורכבות המשימות. בהתאמה ייקבעו רמות הסיכון, אי הוודאות, ורמת האתגר הפיסי והמנטלי.

שיקוף ועיבוד מונחה- התפקיד העיקרי של העיבוד הקבוצתי וההנחיה, הוא לתווך בין החוויה וההתנסות בשטח לבין הלמידה. אופי המשימות מאפשר הגעה לתוצאה ברורה ואמתית של ההתנסות, המופיעה כמדד של הצלחה או כישלון. בעזרת השיקוף והעיבוד המונחה מצליחים המשתתפים לעקוב ולהגדיר בצורה ממוקדת את הגורמים המקדמים או המעכבים, בתהליך ביצוע המשימה. מידיות התוצאה, העיבוד והמשוב יוצרים תהליך אפקטיבי של למידה, הפנמה ויישום.